Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /users/0021/sh178663/www/sh178663.website.pl/cgi-bin/efs/wp-config.php on line 1

WYKŁADY

artykuł wykłady

W czerwcu 2015 roku uczestnicy projektu „Szkoły zawodowe droga do sukcesu (…)” wzięli udział w ostatniej, przewidzianej w ramach projektu, formie wsparcia. Były to mianowicie wykłady mistrzów fryzjerstwa i projektantów.
Każda z grup projektowych, podzielonych według nauczanego zawodu, wzięła udział w czterech spotkaniach. Udział w wykładach był niepowtarzalną szansą dla uczestników na bliższe poznanie branży, w której się kształcą poprzez bezpośredni kontakt z jej reprezentantami.
W ramach wykładów uczestnicy uczący się w klasach technik technologii odzieży mogli zapoznać się między innymi z tajnikami mody ślubnej, marketingu branży odzieżowej czy też ze sztuką projektowania i szycia odzieży dla różnych grup klientów.
Młodzież ucząca się na kierunku technik fryzjerstwa, miała szanse na zapoznanie się z różnymi rodzajami upięć, od klasycznych po ślubne, czy też zgłębić tajniki branży perukarskiej.
Wykładowcy oprócz części merytorycznych przygotowani byli do prezentacji swoich prac, w postaci gotowych kreacji, zdjęć, prezentacji czy przygotowanych na główkach fryzjerskich fryzur. Dodatkowo każdy z wykładów kończył się częścią, w której uczestnicy mogli zadawać pytania prowadzącym.
Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem wzięli udział w wykładach, a każdy z nich z pewnością mógł jeszcze lepiej zgłębić wiedzę dotyczącą zawodu, w którym się edukuje.

EZM 2015

Już po raz szósty (1)

Już po raz szósty, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, w dniach 20-26 czerwca 2015 r. na warszawskiej Starówce zorganizował dla mieszkańców Warszawy oraz wszystkich zainteresowanych imprezę prezentująca sposób, w jaki Fundusze europejskie zmieniają współczesną Warszawę.
W tym roku także Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy aktywnie uczestniczył
we wspomnianym wydarzeniu, prezentując projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, które są aktualnie realizowane bądź zostały zrealizowane przez Dzielnicę w latach 2010-2015.
Dzięki współpracy z gronem pedagogicznym oraz uczniami Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22, przy ulicy Kazimierzowskiej
60 w Warszawie, na wszystkich odwiedzających czekała moc atrakcji.
Specjalnie dla najmłodszych odwiedzających przygotowane zostały stanowiska
do malowania twarzy gdzie zdolne uczennice zespołu szkół wykonywały nawet najtrudniejsze projekty artystyczne.
W tym samym czasie wszystkie chętne Panie mogły skorzystać z usług profesjonalnych makijażystek, które również kształcą się we wspomnianym zespole szkół.
Centralnym punktem programu był pokaz mody, w którym wzięły udział uczennice Zespołu szkół nr 22, prezentujące prace zaprojektowane przez uczestników projektu
pn. „Szkoły zawodowe drogą do sukcesu”.
Stanowisko Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy oraz Zespołu Szkół
nr 22 cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a z twarzy wszystkich odwiedzających
nie znikał uśmiech.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie.

Już po raz szósty (2)
Już po raz szósty (3)
Już po raz szósty (4)
Już po raz szósty (5)
Już po raz szósty (6)
Już po raz szósty

W DNIU 25 CZERWCA

W dniu 25 czerwca 2015 r (1)

W dniu 25 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich
i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie odbyła się Gala konkursowa, podsumowująca dokonania projektu „Szkoły zawodowe drogą do sukcesu” od czasu jego rozpoczęcia.     Podczas gali nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy w osobie Pana Krzysztofa Rinasa – Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy oraz członków Zespołu Funduszy Europejskich dla Dzielnicy Mokotów pod przewodnictwem Kierownika Zespołu Pani Edyty Góreckiej.
Uczestnikom wręczone zostały okolicznościowe zaświadczenia potwierdzające zakończenie udziału w projekcie w związku ze zrealizowaniem pełnej ścieżki wsparcia przewidzianej w ramach działań projektowych.
Kulminacyjnym i najbardziej wyczekiwanym przez uczestników projektu punktem Gali było rozstrzygnięcie konkursów przygotowanych w ramach Małej Akademii Mody
w Projektowaniu oraz Małej Akademii Mody w Stylizacji Fryzjerskiej.
Wyróżnionym uczestnikom nagrody wręczyli, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów Pan Krzysztof Rinas oraz Kierownik Zespołu Funduszy Europejskich Pani Edyta Górecka.
Laureatami zostali:
Konkurs Stylizacji Fryzjerskiej:
I miejsce – Aleksandra Woźniak
II miejsce – Izabella Kopeć
III miejsce – Agata Gawrych

Konkurs w Projektowaniu:
I miejsce –  Milena Matusik
II miejsce – Marta Kołodziejak
III miejsce – Beata Leszczyńska

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

W dniu 25 czerwca 2015 r (2)
W dniu 25 czerwca 2015 r
W dniu 25 czerwca 2015 r (6)
W dniu 25 czerwca 2015 r (5)
W dniu 25 czerwca 2015 r (4)
W dniu 25 czerwca 2015 r (3)

PODSTAWY STRZYŻENIA MASZYNKĄ FRYZUR DAMSKICH

SZKOLENIE – OBSŁUGA SKANERA 3D

W okresie od października do grudnia uczestnicy projektu „Szkoły zawodowe droga do sukcesu (…)” wzięli udział w szeregu zajęć teoretycznych i praktycznych rozszerzających ich wiedzę
i umiejętności w tematyce zawodu, którego się uczą w szkole.
Uczniowie klas o profilu technik usług fryzjerskich uczestniczyli w szkoleniach z gorących nożyc
i koloryzacji oraz w zajęciach z wizualizacji fryzur, zaś uczniowie z profilu technik technologii odzieży wzięli udział w szkoleniach z: wkładów klejowych, nowoczesnego design oraz obsługi programu do wsparcia produkcji.
Wszystkie zajęcia odbywały się przy wykorzystaniu wyposażenia sali fryzjerskiej, odzieżowej oraz komputerowej, a także oprogramowania zakupionego w ramach projektu.
Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z formy i jakości przeprowadzonych zajęć i z niecierpliwością oczekują na kolejne, które przewidziane są już na wiosnę.

SZKOLENIE – OBSŁUGA SKANERA 3D
SZKOLENIE – OBSŁUGA SKANERA 3D

SZKOLENIE – OBSŁUGA SKANERA 3D

SZKOLENIE – OBSŁUGA SKANERA 3D

Już jest! W czerwcu w ramach projektu pt.: „Szkoły zawodowe drogą do sukcesu” – wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego im. Marii Bratkowskiej udało się zakupić skaner 3D oraz zorganizować szkolenie z obsługi skanera 3D dla uczniów klas o profilu technik technologii odzieży. Podczas szkolenia uczniowie mogli pozyskać informacje dot. obsługi skanera, wsparcia procesów produkcyjnych z zastosowaniem skanera 3D i programów MTM, analizy sylwetki na podstawie skanu. Uczestnicy projektu poszerzyli swoją wiedzę dot. indywidualnego doboru odzieży, mass-customisation ubioru, wizualnej przymiarki na Scanatar’ze. Zakup skanera 3D w znaczącym stopniu pozwoli poprawić atrakcyjność i poziom nauczania zarówno dla uczestników projektu jak i pozostałych obecnych i przyszłych uczniów.

SZKOLENIE – OBSŁUGA SKANERA 3D